15 / 04 - Subota

10 – 12h | Lauba

MBZ festival za VELIKE malene: Svirkaonica

radionica suvremene glazbe za djecu                                                                                   
(5-10 god.)                       

autorica i voditeljica radionice: Lucija Stanojević, glazbena edukatorica i violinistica

radionica suvremene glazbe za djecu (4-10 god.) // autorica i voditeljica radionice: Lucija Stanojević, glazbena edukatorica i violinistica
12 – 12.45h | Lauba

Die Maschine

koncertni program na instalacijama

Paul Skrepek i Andreas Platzer, autori i izvođači

Paul Skrepek i Andreas Platzer, koncertni program na instalacijama
16h | Galerija SC

Matrice: Zvuk

Popratna programska aktivnost:
Izložba radova nastalih u okviru edukacijskih umjetničko-istraživačkih projekata Matrice: Zvuk i Matrice Zvuk II Akademije likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu

prof. art. Ines Krasić, prof. art Mirjana Vodopija, as. Iva Ćurić, voditeljice projekta i mentorice

 

Izložba radova nastalih u okviru edukacijskih umjetničko-istraživačkih projekata Matrice: Zvuk i Matrice Zvuk II Akademije likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu
17 – 18.30h | Studentski centar / Polukružna dvorana Kazališta &TD

Trio Eusebius

Kaija Saariaho, Light and Matter, za klavirski trio
Manuela Kerer, Bestie Infernali!, za klavirski trio
Tomislav Oliver, Nocturnal Mosaic, za violinu, violončelo i klavir
***
Sarah Nemtsov, [love] – prvi stavak iz ciklusa „PHONEME“ 
Dubravko Detoni, They Call Me Tryor, za klavirski trio

*praizvedba – narudžba 32. MBZ-HDS

 

Eva Šulić Brajčić, violina // Tonka Javorović, violončelo // David Vuković, klavir
19 – 20h | Tehnički muzej Nikola Tesla / prostor za privremene izložbe

SkylAR: multimedijski koncert s elementima instalacije

Marko Ciciliani, SkylAR*, multimedijski koncert s elementima instalacije

Jennifer Torrence, udaraljke i performans
Marko Ciciliani, live elektronika, video i performans

Benedikt Alphart, tehnička podrška

*praizvedba – narudžba 32. MBZ-HDS

 

Marko Ciciliani, autor, live elektronika, video i performans // Jennifer Torrence, udaraljke i performans
21.00 – 22.00h | Studentski centar / MM Centar

SUITA: Puls+

Filip Merčep, udaraljke
 
Boy van Ooijen, elektronika, video i dizajn svjetla

Cort Lippe, Glazba za hi-hat i računalo
David Lang, the anvil chorus, za udaraljke solo
Šimun Matišić, Mono-log*, za jednog udaraljkaša
Anna Ignatowicz-Glińska, Poljska suita, za marimbu solo
Gordan Tudor, Snare, you there?*, za mali bubanj, elektroniku i ad libitum video/dizajn svjetla
Iannis Xenakis, Rebonds A, za udaraljke solo
Andrew Thomas, Merlin, za marimbu solo

Nakon koncerta održat će se interaktivna demonstracija korištenja tehnologije i metoda primjenjenih na koncertu.
*praizvedba – narudžba 32. MBZ-HDS

 

 

Filip Merčep, udaraljke, elektronika i video