MBZ 30 | 5

11.00 Galerija Greta | Vožnja soničnim biciklom

11 – 19 h

Kaffe Matthews: Ispod fontana*,
vožnja soničnim biciklom


programski blok hommage Urbofest ‘79.

16.45 Kulturno informativni centar – KIC | Glazbene šetnje

Glazbene šetnje
Matko Brekalo: Urbi et Orbi*


Ratko Vojtek, multiinstrumentalist
programski blok hommage Urbofest ‘79.

18.00 Zagrebačko kazalište lutaka | Žabica kraljica

Sara Glojnarić: Žabica kraljica,
dječja lutkarska predstava (4 +)


Rene Medvešek, režija i dramaturška obrada
Danijel Srdarev, oblikovatelj lutaka i scenograf
Sven Ćustović, oblikovatelj svjetla
Marija Lešaja, glas; Sanja Vrsalović, klavir; Josip
Konfic
, udaraljke; Gustav Barišin, kontrabas
Lutkarski ansambl ZKL-a

18.30 Francuski institut | Marsupilami

Sofia Gubajdulina: Garten von Freuden und Traurigkeiten
Kaija Saariaho: New Gates
Elvira Garifzyanova (skladateljica u gostima):

Aurora Borealis, za flautu i live elektroniku
Sanja Drakulić: Tetraptih*
Margareta Ferek Petrić: What happens to the hole

when the cheese is gone? (Stress trilogy: Part III)*


Marsupilami
Elvira Garifzyanova, live elektronika

19.30 Zagrebačko kazalište mladih | Skladatelj u gostima

19:30 h

Razgovor sa skladateljem Vinkom Globokarom
(moderatorica Seadeta Midžić)


20 h

Vinko Globokar (skladatelj u gostima): Exil 3 (Život imigranta Edvarda)


Zbor i orkestar Slovenske filharmonije
Berislav Šipuš, dirigent; Piia Komsi, glas;
Sreten Mokrović, glumac; Michael Riessler,
kontrabas klarinet; skriveni solist improvizator

21.30 GDK Gavella | Jon Irabagon & Zagrebački kvartet saksofona

Zoran Šćekić: Konstrukcija 5.1*
Jon Irabagon: Orbit (for saxophone quintet)*

I.  A Look

II.  A Story

III.  Charisma

(Dedicated to Anthony Braxton)


Jon Irabagon & Zagrebački kvartet saksofona

23.00 Zagrebački plesni centar | Duo Amaral & Hellqvist

Impossible Situations:
A COLLECTIVE EXPERIMENT

 

Marina Rosenfeld: My Red, Red Blood
Natasha Barrett: Allure and Hoodwink
Øyvind Torvund: Plans for future violin and piano pieces,

za violinu, klavir, video i elektroniku


Heloisa Amaral, klavir; Karin Hellqvist, violina

Filippa Berglund, scenografija; Max Sauer, inženjer zvuka;

Ellen Inga, fotografkinja