-07
|
DAYS
LEFT

MBZ 29 | 6

15.00 Kulturno-informativni centar | Solisti ansambla S/UMAS

Solisti ansambla S/UMAS - Ansambl za suvremenu glazbu Umjetničke akademije u Splitu

Ivana Bandalo, klarinet

Luka Jadrić, violina

Deni Pjanić, saksofon

Gordan Tudor, mentor

 
Lansing McLoskey: Blur za klarinet i alt saksofon
Kaija SaariahoNocturno za violinu solo
Luciano Berio: Lied za klarinet solo
Caleb Burhans: Escape Wisconsin za saksofon solo
Stefan HejdrowskiSoliloquy - praizvedba
 
 
✺ U suradnji s Kulturno-informativnim centrom

Slobodan ulaz

 

17.00 Hrvatski glazbeni zavod | pre-art soloists

pre-art soloists

 

Stefan Wirth: Lieux de Mémoire (narudžba pre-art soloists)

Marijana Janevska: Transfiguration

Michel Roth: Die Zunge des Gletschers za kontrabas solo

Davor Branimir Vincze: Break-up/Make-up/Break-up

Matko Brekalo: identification<changeability>stagnation (pobjednik 10. pre-art natjecanja za mlade skladatelje)

Matthias Arter: Medusa, Fuga a 5 voci

Deniz Nurhat: Kurkku

Vinko Globokar: Septuor pour 13 sources (narudžba pre-art soloists, omogućena potporom Ernst von Siemens Fondacije)

 

Ulaznice | Tickets

Ulaznice                                   

 

 

 

19.30 Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog | Simfonijski orkestar HRT-a

Simfonijski orkestar HRT-a

Pierre-André Valade, dirigent

Milan Pala, violina

 

Vjekoslav Nježić: Kako je Potjeh tražio istinu, za orkestar i elektroniku – praizvedba, narudžba MBZ

Harrison Birtwistle: Koncert za violinu i orkestar

Mladen Tarbuk: Simfonija – praizvedba (narudžba SO HRT)


✺ U suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom

Ulaznice | Tickets

Ulaznice                                    

 

 

 

 

22.00 Zagrebačko kazalište mladih | Les Percussions de Strasbourg

Les Percussions de Strasbourg

 

Malika Kishino: Sange, za šest udaraljkaša

Toru Takemitsu: Rain Tree, za triudaraljkaša

Toshio Hosokawa: Sen VI, za solo udaraljkaša

Minuro Miki: Toh, za dva udaraljkaša

Yoshihisa Taira: Hierophonie V, za šest udaraljkaša

 

Ulaznice | Tickets

Ulaznice