HR | ENG     

Program za 10.04.2011 - Nedjelja

17:00 - Nedjelja

MDVL

Otvaranje Svjetskih dana nove glazbe (WNMD)

biNg bang, udaraljkaški ansambl

         Rui Penha: ex nihilo*
         Dariusz Przybylski: Apollo
                  (Marko Mimica, bariton)
         Indra Riše: 5 songs from the Repertoire of Tin Soldier
         Norio Fukushi: Couple
         Sergey Khismatov: Cymbals Quartet
         Hannu Pohjannoro: Time Exposures

20:00 - Nedjelja

HRT, Studio Bajsić

Tamburaški orkestar Hrvatske radiotelevizije
Siniša Leopold, dirigent


         Dic-Lun Fung: And the Strings Resound*
         Josip Magdić: Preludij i burleska
         Ivo Josipović: Drmeš za Pendereckog
         Adalbert Marković: Suita
         Zlatko Pibernik: Igra vatre*

                               U suradnji s Tamburaškim orkestrom i Glazbenom proizvodnjom HRT-a  

Program za 11.04.2011 - Ponedjeljak

16:00 - Ponedjeljak

MIMARA

Zagrebački kvartet saksofona

New Sax 4

         Jean-Luc Darbellay: Sequences
         Uroš Rojko: Diapento
         Marko Ruždjak: Fessure
         Mario Stern: As I Lay Dying
         Yang Xiao Zhong: Floating Backdrop
         Vytautas Germanavičius: Ophiuchus

17:30 - Ponedjeljak

MIMARA

djela za glas solo, s elektronikom, ili bez nje

Martina Gojčeta Silić, Marko Mimica i Monika Cerovčec, vokalni solisti  

         Michael Amann: Marina
         Viviane Mataigne: Le rêve 
de Caliban
         Akira Takaoka: Responsorium
         Nicoletta Andreuccetti: L'altro canto


Program za 12.04.2011 - Utorak

16:00 - Utorak

MD KDVL

Kvartet tuba XL

ISCM: WNMD - Svjetski dani nove glazbe

         Chi-Hin Leung: Utmost Attack*
         Gerard Power: Allusion*
         Julie Harting: Catacombs of Light*
         Cristian Marina: Alliages*

17:30 - Utorak

MD KDVL
SIMFONIJSKI PUHAČKI ORKESTAR OSRH
Tomislav Fačini, dirigent

ISCM: WNMD - Svjetski dani nove glazbe

         B.J. Brooks: Cadence Fantasy
         Julia Gomelskaya: The Riot
         Dmitri Capyrin: Petrushka
         Melinda Wagner: Scamp
         Brian Fennelly: The Other Side of Time
         Tatsuya Kawasoi: Parataxis II, for wind orchestra
         Mladen Tarbuk: RE

19:30 - Utorak

KDVL

Plovdiv Philharmonic Orchestra

Dian Tchobanov, dirigent

Anna Borisovna Sëmkina, glasovir

               Ruben RadicaExtensio, za glasovir i orkestar
               Tansy Davies: Tilting WNMD
               Bent Sørensen: Exit Music WNMD
               Roberto Toscano
...figures at the base of a crucifixion WNMD

                           Koprodukcija MBZ-a i Koncertne direkcije Zagreb

Program za 13.04.2011 - Srijeda

16:00 - Srijeda

MIMARA

Camerata Garestin

         Hugi Gudmundsson: Händelusive
         Erman Özdemir: Music for Baroque Orchestra*
         Ante Knešaurek: (naslov naknadno)* 

17:30 - Srijeda

MIMARA

Gudački kvartet SONG
Danijel Jurišić, Elvis Penava,Aart Strootman, električne gitare 

         Claude Ledoux: Zap's init
         Mauricio Pauly: clinamen clinamen clinamen
         Nicolo Colombo: Four Darks in Red
         Chiu-Yu Chou: Gudački kvartet br. 1
         Daniel Matej: E, za e. g.
         Marcel Wierckx: Zin Tuig (Sense Machine)

20:00 - Srijeda

MD KDVL

Big Band Hrvatske radiotelevizije
Saša Nestorović, dirigent

      Steve Wiest: Ice-Nine
      Bert Joris: Sundown
      Randy Bauer: Wide-Eyed Wonder
      Balazs Horvath: Divergent
      Heđin Ziska Davidsen: Niđhogg
     
Silvije Glojnarić. Exaltation Sonores 

                            U suradnji s Big Bandom i Glazbenom proizvodnjom HRT-a te Jazz Ciklusom Lisinskog i HDS-a 


Program za 14.04.2011 - Četvrtak

16:00 - Četvrtak

MIMARA

Djevojački zbor Zvjezdice
Zdravko Šljivac, dirigent

         John Frandsen: The Divine Zoo: Spring; The Lamb
         Tsippi Fleischer: The Clock Wants to Sleep
         Chan Ka Nin:  She Who Hears the Weeping World
         Tonu Korvits:  Kaanon
         A. Mambetov: Two pieces

17:30 - Četvrtak

MIMARA

elektronička glazba

         Marcela Pavia: Taiel
         Rui Ogawa: T.R.A.N.S.
         Clemens von Reusner: BRNK
         Doina Rotaru: Japanese Garden (Dani Bošnjak, flauta)
         Nicolae Teodoreanu: Hau zabava

19:30 - Četvrtak

KDVL
Simfonijski orkestar Hrvatske radiotelevizije
Luca Pfaff, dirigent
Filip Fak, glasovir

         Stanko Horvat: Memorial
         Natko Devčić: Fibula
         Milica Đorđević: Put belih kostiju* / WNMD
         Katarina Leyman: Streams / WNMD

                   U suradnji sa Simfonijskim orkestrom i Glazbenom proizvodnjom HRT-a

Program za 15.04.2011 - Petak

16:00 - Petak

MIMARA

Zagrebački solisti

      Sebastian Stier: Strahlensatz
            (Matija Fortuna, dirigent)
     Ji-Hyang Kim: Concerto grosso
      Sungji Hong: The light of the World
      Mirjam Tally: Birds and Shadows
      Matthew Hindson: Crime and Punishment
      Jasen Vodeničarov: Le Vase de Klein
      Tim Bowman: a laughter of particles II
      Shoryu Itazu: Sound concert nr.2 - Renaissance or Jazz

22:00 - Petak

MDVL

Zatvaranje Svjetskih dana nove glazbe

Ansambl Zeitfluss
Edo Mičić, dirigent
Davorin Brozić, klarinet / clarinet
Clemens Frühstück, saksofon / saxophone


Giacinto Scelsi: Kya
Luc Brewaeys:
OBAN
Katia Beaugeais: Manifesto pour la paix / Manifest za mir*

 ***

Benet Casablancas: Dove of Peace / Golubica mira
Daniel Oliver Moser: Earlicker / Uholizac

Zatvranje Svjetskih dana nove glazbe / WNMD Closing Ceremony

___________________________________________

PROGRAMSKA TABLICA / PDF download

___________________________________________

DODATNI PROJEKTI:

WNMD: ZVUKOVNE INSTALACIJE(na različitim lokacijama, tijekom festivala)

Bjorn Erik Haugen:
Transfer
Maria Panayotova: In the Forest
Ülo Krigul: ...Wachet auf... die Stimme!
Dmitry Kawarga - Nikolay Khrust: Coming into the Topic - video-verzija