< Archive | Programme for 1981
HR | ENG      

19:30

Hrvatsko narodno kazalište - 19.30


Balet Narodnog pozorišta Sarajevo

Boris Ulrich: Folk-Sinfonia

Koreografija: Slavko Pervan

Shin-Ichiro Ikebe: Inochi

Koreografija: Michito Kataoka

22:00

Dramsko kazalište "Gavella" - 22.00


Piccola Scala, Milano

Sylvano Bussotti: Le Racine

Dirigent: Massimo de Bernart

Redatelj: Sylvano Bussotti

Solisti: Halina Nieckarz, Andre Battedou, Giancarlo Montanaro, Giancarlo Luccardi, Mauro Marchetti, Rocco, Ivan Mikhashoff, Antonio Menicucci, Michel Rakotosaona, Massimo Vargiu

19:30

Koncertna dvorana "Vatroslav Lisinski"

Velika dvorana, Mala dvorana i predvorja - 19.30


MBZ Non-Stop I

Zagrebačka filharmonija

Dirigent: Milan Horvat

Solist: Zsigmond Szathmáry, orgulje

Program: Kelemen, Serocki


- - -



Barry Guy, kontrabas, London

Program: Guy


- - -



Zbor Slovačke filharmonije, Bratislava

Dirigent: Lubomir Matl

Program: Kulenović, Radica*, Hrušovsky


- - -



Barry Guy, kontrabas

Program: Druckman, Stuppner, Parać


- - -



Zagrebačka filharmonija

Sudjeluje: Zbor Slovačke filharmonije

Dirigent: Milan Horvat

Program: Sakač, Gorecki


- - -



Željko Marasović, orgulje

Neven Frangeš, glasovir

Program: improvizacija


- - -



Beogradski gudački orkestar "Dušan Skovran"

Dirigent: Aleksandar Pavlović

Solist: Vera Ogrizović, gitara

Program: Trajković, Komadina, Lutoslawski

19:30

Hrvatsko narodno kazalište - 19.30


Riksteatern Stockholm

Cramerbaletten

Bradata gospođica

Pantomima-anegdota o legendarnom lopovu u ženskoj odjeći

Koreografija, scenografija i zvuk: Ivo Cramér

Solisti: Terje Thoresen, Solveig Akerberg, John Massey


- - -



Pobjeda

Glazba: Collage

Koreografija i kostimi: Kjell Nilsson

Solisti: Gunilla Thorssell, Ulla Pe, Christer Reveny, Solveig Akerberg


- - -



Zmajeva moć

Glazba: Davor Kajfeš

Koreografija: Ingegerd Lönnroth

Solisti: Helena Högberg, Per Larsen, Ulla Pe, Christer Reveny, Thomas Sandberg, Pia Thörngren


- - -



Koračanje po kruhu

Koreografija, scenografija i glazba: Ivo Cramér

Solisti: Gunilla Thorssell, Helena Högberg, Christer Reveny, John Massey, Per Larsen, Thomas Sandberg, Pia Thörngren, Lillemor Blanc, Terje Thoresen, Christopher Landberg, Solveig Akerberg, Ulla Pe

22:00

Hrvatski glazbeni zavod - 22.00


Ansambl solista orkestra Boljšoj Teatra

Dirigent: Aleksandar Lazarev

Program: Ščedrin*, Slonimski*, Gubajdulina, Mansurian, Ives, Šnitke, Korndorf

22:00

Teatar &TD - 22.00


Muzički spektakl Trevora Wisharta

Sudjeluju:

Peter Coleman, vizualni efekti, mimika, režija

Kathryn Lukas, flauta, mimika

Martin Mayes, zvuk, vizualni efekti, režija, rog

Melvyn Poore, tuba

Trevor Wishart, mimika, režija, umjetničko vodstvo

Program: Wishart

19:30

Koncertna dvorana "Vatroslav Lisinski" Mala dvorana - 19.30


Musiktheater im Revier, Gelsenkirchen

Wolfgang Rihm: Jakob Lenz

Dirigent: Volkmar Olbrich

Redatelj: Thomas Rübenacker

Solisti: John Janssen, Karl Füth, Mario Brell, Marietta Pietschmann

22:00

Klub "Josip Kulušić" - 22.00


Jazz-Club

Hans Reichel, gitare, Wuppertal

19:30

Koncertna dvorana "Vatroslav Lisinski" Mala dvorana i predvorja - 19.30


MBZ Non-Stop II

Pavica Gvozdić, glasovir

Program: Kempf, Horvat, Štatkić


- - -



Studio za tolkala, Ljubljana

Program: Lebič, M. Ruždjak, Stefanović


- - -



Garry Eister, Santa Barbara

Daniel Lentu, Santa Barbara

Program: Lentz


- - -



Ksenija Kos, Fred Došek,

Jurica Murai, glasoviri

Program: Kupkovič

Josip Klima,violina


- - -



McLean Mix, Austin

Program: P. McLean, B. McLean


- - -



Klaus Hashagen: Trip in the Air

Radiophonic audio-video-instrumental environment

22:00

Zagrebačko kazalište "Komedija" - 22.00


Soundstage Canada

Program: Pepa, Keane, Pentland, Dolin, Mozetich, Davies

19:30

Hrvatsko narodno kazalište - 19.30


Udo Zimmermann: Der Schuhu und die fliegende Prinzessin

Staatsoper Dresden

Dirigent: Peter Gülke

Redatelj: Harry Kupfer

Solisti: Jürgen Freier, Andrea Ihle, Barbara Hoene, Eleonore Elstermann, Renate Biskup, Brigitte Pfretzschner, Ilse Ludwig, Karl-Friedrich Hölzke, Karl-Heinz Koch, Günter Neef, Werner Haseleu, Hajo Müller, Rolf Tomaszewski

22:00

Zagrebačko kazalište "Komedija" - 22.00


Soundstage Canada

Program: Pepa, Keane, Tremblay, Schafer, Mozetich, Davies

22:00

Muzej za umjetnost i obrt - 22.00


Dubravko Detoni: Prikazanje prvo

Glazbu snimila grupa Acezantez

22:00

Teatar &TD - 22.00


Riverside Studio, London

Video Show

Glazba: Michael Nyman

23:59

Klub "Josip Kulušić" - 24.00


Muzički cabaret

Janko Jezovšek: Pozor, note!

19:30

Koncertna dvorana "Vatroslav Lisinski"

Mala dvorana i predvorja - 19.30


MBZ Non-Stop III

Akademski zbor, Beograd

Dirigent: Darinka Matić-Marović

Program: Hofman, Prošev, Zečević


- - -



Zagrebački plesni ansambl

Glazba: Natko Devčić

Koreografija: Nives Šimatović


- - -



Le Cercle, Paris

Program: Monnet, Kagel


- - -



Camerata strumentale Alfredo Casella, Torino

Dirigent: Alberto Peyretti

Program: Correggia, Ligeti


- - -



Saundstage Canada

Program: Schafer


- - -



Elektronski studio Radio Beograda

Program: Petrović, Pignon, Radovanović

19:30

Sportska dvorana "Zagreb" - 19.30


Rock grupe: Električni orgazam, Laboratorija zvuka, Classix Nouveaux, Haustor, Šarlo akrobata, The Gang of Four